tel. 87 734 16 73 tel. 48 795 750 851 estedentaugustow@gmail.com

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza polega w większym stopniu na zachowaniu zdrowia jamy ustnej, niż na leczeniu. Ma na celu utrzymanie zdrowych zębów i dziąseł oraz zapobieganie tworzenia się ubytków próchnicowych oraz chorób dziąseł i całej jamy ustnej.

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej obejmują diagnostykę, profilaktykę, usuwanie złogów nazębnych i osadów oraz leczenie próchnicy.

Diagnostyka: Polega w pierwszej kolejności na wizualnym zbadaniu pod kątem oznak płytki nazębnej, kamienia nazębnego, próchnicy zębów i ogólnego stanu zdrowia. Dziąsła są również badane na obrzęki lub przebarwienia, które są objawami choroby dziąseł. Po badaniu wizualnym należy wykonać pełny zestaw zdjęć rentgenowskich zębów. Cyfrowe zdjęcia rentgenowskie to jedna z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii dentystycznych, pozwalająca uzyskać wysokiej jakości obrazy zębów, które użytkownik może natychmiast zobaczyć na monitorze LCD. Dostarcza informacji diagnostycznych, aby zapewnić, że potencjalne problemy zostaną złapane na ich najwcześniejszych etapach. Zdjęcia wewnątrzustne są kolejną alternatywą dla tradycyjnych zdjęć rentgenowskich. Dzięki fotografii wewnątrzustnej cyfrowej problemy takie jak ubytki, złamania i przebarwienia zębów są uchwycone w bardzo wysokiej jakości.

Dzięki prawidłowej higienie jamy ustnej można znacznie zmniejszyć ryzyko wtórnych problemów spowodowanych złym zdrowiem jamy ustnej. Niektóre problemy zdrowotne, które mogą być związane ze złym zdrowiem jamy ustnej to:
cukrzyca,
choroba serca,
osteoporoza,
choroba układu oddechowego,
rak.

Codzienne szczotkowanie i czyszczenie zębów. Aby utrzymać optymalny stan zdrowia jamy ustnej zaleca wizyty u dentysty w regularnych odstępach czasu ustalanych przez dentystę- ma to na celu zapewnienie, że zęby są czyste, mocne i białe.