tel. 87 734 16 73 tel. 48 795 750 851 estedentaugustow@gmail.com

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Pedodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się na utrzymaniu zdrowia jamy ustnej i leczeniu zębów u dzieci i młodzieży. Dyscyplina ta koncentruje się na wzroście i rozwoju, przyczynowości i zapobieganiu chorobom, psychologii i postępowaniu z dziećmi oraz na wszystkich aspektach wysoce specjalistycznych technik i metod odbudowy pediatrycznej.

Ta specjalność dotyczy całkowicie zapobiegania próchnicy w zębach mlecznych jak i stałych oraz ich prawidłowej kolejności wyrzynania. Jest to niezbędne dla normalnych funkcji fonetycznych i żucia. Utrzymanie zdrowia jamy ustnej dzieci ma kluczowe znaczenie, ponieważ kości twarzy rozwijają się dynamicznie. Zły układ zębów mlecznych, zniszczenie, prowadzące do przedwczesnego wycofania, może prowadzić do znacznych komplikacji związanych z prawidłowym wzrostem kości twarzy oraz zatrzymania wyrzynania zębów stałych co skutkuje poważnymi problemami ortodontycznymi.

Rozumiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe. Zapewniamy indywidualne podejście do stomatologii i koncentrujemy się na każdym dziecku, dostosowując nasze usługi i podejście do Twojego dziecka. Jesteśmy dumni z tego, że zapewniamy konsekwentną, wyrozumiałą i wyjątkową opiekę.