Unia Europejska

Gaz rozweselający

Sedacja wziewna MASTRE FLUX PLUS

Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, zrelaksowania oraz uspokojenia, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.

To przyjazna i bezpieczna metoda walki ze strachem przed leczeniem stomatologicznym.

Jest powszechnie stosowana w krajach Europy Zachodniej i w USA, również w Polsce zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Master Flux Plus to urządzenie, które dozuje mieszaninę podtlenku azotu i tlenu w celu uspokojenia i rozluźnienia pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Mieszanina podtlenku azotu i tlenu-potocznie nazywana gazem rozweselającym posiada właściwości uspokajające i rozluźniające przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Pacjent zawsze otrzymuje co najmniej 30% tlenu w mieszance.

Gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta już 20 minut po zabiegu.

Dzięki automatycznej kontroli przepływu urządzenie Master Flux Plus jest absolutnie bezpieczne!

Wskazania do zabiegu:

  • utrwalona dentofobia
  • silny strach u pacjentów zarówno u dzieci jak i u dorosłych
  • nadpobudliwość nerwowa
  • silny odruch wymiotny