Unia Europejska

Implantologia

jest najlepszą opcją we współczesnej stomatologii, jeśli chodzi o rehabilitację stomatologiczną.

Najlepszą opcją we współczesnej stomatologii, jeśli chodzi o rehabilitację stomatologiczną, są implanty. Implanty dentystyczne są stosowane w przypadkach, gdy brakuje niektórych lub wszystkich zębów. Cały zabieg przebiega w obecności specjalisty, trwa około 30 minut oraz jest wykonany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu cały proces jest całkowicie bezbolesny. Implanty są wykonane z tytanu, który jest lekkim, mocnym i biokompatybilnym metalem, co oznacza, że nie jest odrzucany przez organizm. Specjalna właściwość łączenia tytanu z kością, zwana osseointegracją – biologiczna podstawa sukcesu implantu dentystycznego. Implanty dentystyczne mają najwyższy wskaźnik skuteczności spośród wszystkich implantowanych urządzeń chirurgicznych i pełnią funkcję zamienników korzenia lub korzeni zęba. Pomyślne umieszczenie implantu de wymaga obecności odpowiedniej ilości kości w miejscu, w którym ma być zastosowany. Tam, gdzie kość jest niewystarczająca lub złej jakości, można zastosować różne techniki przeszczepu kości. W przypadkach, gdy nie ma wystarczającej ilości kości, można wykonać przeszczep kości, aby umożliwić umieszczenie implantów zębowych lub podnieść dno zatoki szczękowej. Implanty występują w 2 częściach: jedna zastępuje korzeń zęba, który jest umieszczony poprzez małą operację pod dziąsłami w kości i pozostaje przykryty dziąsłami przez 2-3 miesięcy aby umożliwić niezbędne połączenie z otaczającą kością oraz drugą część, która jest widoczna w jamie ustnej, na której po niezbędnym okresie oczekiwania (tymczasem pacjent może korzystać z tymczasowych mostów lub protez) umieszczona może być korona dentystyczna, most lub proteza.

Stosujemy tylko sprawdzone, najlepsze i najpewniejsze systemy implantologiczne.

Korony i mosty na implantach są to prace cyrkonowe wykonane w technologii CAD/CAM

Najważniejsze zalety:

 • Wyglądają i są odczuwalne jak naturalne zęby
 • Poprawiają jakość życia (samopoczucie społeczne, psychiczne i fizyczne)
 • Nie ma potrzeby oszlifowywania sąsiednich zębów
 • Zapobiegają resorpcji kości, która następuje po utracie naturalnych zębów
 • Mają najwyższy wskaźnik sukcesu w porównaniu do wszystkich innych opcji leczenia
 • Można je stosować we wszystkich przypadkach, w których potrzebne byłyby wyjmowane prace protetyczne
 • Wspierają także szkielet twarzy i pośrednio struktury tkanek miękkich – tkanki dziąseł, policzki i usta

Bezbolesność zabiegów gwarantują znieczulenia bardzo dobrymi analgetykami i przy użyciu delikatnych karpuli. Znieczulić możemy również najnowszym systemem komputerowego znieczulenia QUICKSLEEPER 5. Dla osób bardzo mocno zestresowanych, z dentofobią lub nadpobudliwych przeznaczona jest sedacja wziewna MASTERFLUX PLUS TECNO-GAZ, czyli gaz rozweselający. Ma on za zadanie odpręży i zrelaksować pacjenta a przy tym jest bezpieczny i kilka minut po zakończonej inhalacji jest całkowicie usuwany z organizmu.

W celu bardzo dokładnej i bezpiecznej diagnostyki obrazowej korzystamy z najnowszego aparatu tomograficznego SIRONA ORTHOPHOS S 3D. Jest to urządzenie o niespotykanej wszechstronności : począwszy od niewiarygodnie ostrych obrazów pantomograficznych dzięki czujnikowi DCS i technologii Sharp Layer (ostra warstwa) lończąc na wolności wyboru pola obrazowania w tomografii stomatologicznej. Aparat pracuje pod kontrolą najnowszego oprogramowania SIDEXIS 4, będącego nowoczesnym środowiskiem pracy dla każdego diagnosty.

SIRONA ORTHOPHOS wykonuje szeroką gamę zdjęć rentegenowskich:

 • pantomograficzne
 • cefalometryczne: PA/AP, boczne, projekcje skośne
  – tomograficzne (3D): pełne łuki zębowe, obszar trzonowców i gałęzi wznoszącej, stawu skroniowo-żuchwowego, diagnostyka dróg oddechowych
  – tomografia endodontyczna w najwyższej rozdzielczości (woksel 80µm)
 • inne programy: skrzydłowo-zgryzowe, przekroje rotacyjne zatok.

Obrazowanie trójwymiarowe, czyli 3D pozwala w bezpieczny sposób zaplanować zabieg, przeanalizować wszystkie struktury anatomiczne w pobliżu pola zabiegowego. Dawka promieniowania generowana podczas wykonywania tomografii jest porównywalna lub niższa od zdjęcia pantomograficznego na kliszy.

Współczesna chirurgia stomatologiczna i implantologia coraz częściej stosuje podczas zabiegów nowatorskie urządzenia technologiczne. Jednym z nich jest piezosurgery. Piezoelektryczne urządzenie do cięcia kości jest to najnowocześniejsze urządzenie wykorzystywane przede wszystkim podczas zabiegów z zakresu chirurgi jamy ustnej, implantacji oraz periodontologii. Zostało stworzone aby zwiększyć zarówno precyzję jak i bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu w okolicach naczyń krwionośnych,włókien nerwowych itp.

Nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie za pomocą implantów dentystycznych. Implant dentystyczny jest tak bezpieczny, że można go wykonać u pacjentów w każdym wieku.