Unia Europejska

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zębów u dzieci i młodzieży.

Pedodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zębów u dzieci i młodzieży. Ta specjalność dotyczy zapobiegania i leczenia próchnicy w zębach mlecznych jak i stałych oraz ich prawidłowej kolejności wyrzynania. Jest to niezbędne dla normalnych funkcji fonetycznych i żucia. Utrzymanie zdrowia jamy ustnej dzieci ma kluczowe znaczenie, ponieważ kości twarzy rozwijają się dynamicznie. Zły układ zębów mlecznych, zniszczenie, prowadzące do przedwczesnej utraty ich, może prowadzić do znacznych komplikacji związanych z prawidłowym wzrostem kości twarzy oraz zatrzymania wyrzynania zębów stałych co skutkuje poważnymi problemami ortodontycznymi.

Pierwsza wizyta małego pacjenta naszej Klinice rozpoczyna się od zapoznania się z naszym kącikiem multimedialnym. Zapewniamy zabawy i gry dedykowane do różnych grup wiekowych dzieci. Często pierwsza wizyta jest to adaptacyjna mająca na celu pokazanie naszej pracy, otaczającego sprzętu, czyli wspólne poznanie się i zbudowanie dobrej relacji pacjent-lekarz. Na pierwszej wizycie przeprowadzamy również instruktaż i naukę szczotkowania zębów. Udzielamy wskazówek dla rodziców jak pomagać pociechom czyścić zęby i jak to kontrolować.

Wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3-6 miesięcy. Badanie jamy ustnej przeprowadzamy przy użyciu kamery wewnątrzustnej w celu sprawdzenia w powiększeniu i wspólne obejrzenie stanu uzębienia oraz higieny małego pacjenta.

Polishing i fluoryzacja, czyli profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie a następnie fluoryzacja pianka smakową dostosowaną do wieku dziecka.

Lakowanie bruzd i szczelin.

ICON – infiltracja próchnicy – niwelowanie białych plam (odwapnień) na powierzchniach wargowych i przyszyjkowych zębów. Jest to metoda leczenia próchnicy BEZ BÓLU, BEZ BOROWANIA!!!

Leczenie próchnicy u dzieci w zębach mlecznych z użyciem kolorowych materiałów kompozytowych TWINKY STAR. Każdy pacjent sam wybiera kolor wypełnienia.

Leczenie próchnicy u dzieci w zębach stałych z użyciem materiałów najwyższej jakości, wysoko zaawansowanych technologii.

Bezbolesne znieczulenia przy użyciu karpuli lub najnowocześniejszego systemu znieczulenia sterowanego komputerowo – QUICKSLEEPER 5.

Dla osób bardziej bojaźliwych możemy zaproponować przeprowadzenie leczenia przy użyciu gazu rozweselającego (sedacja wziewna) – MASTERFLUX PLUS. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów zestresowanych i nadpobudliwych, ADHD, z silnym odruchem wymiotnym. Jest całkowicie bezpieczny, odpręża i uspokaja. Przestaje działać kilka minut po zakończeniu inhalacji. Warunkiem jest umiejętność oddychania przez nos i komunikowania się. Po zabiegu dziecko powinno pozostać pod opieką rodzica do końca dnia.

Rozumiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe. Zapewniamy indywidualne podejście do stomatologii i koncentrujemy się na każdym dziecku, dostosowując nasze usługi i podejście do Twojego dziecka. Jesteśmy dumni z tego, że zapewniamy konsekwentną, wyrozumiałą i wyjątkową opiekę.