Unia Europejska

Stomatologia estetyczna

to pojęcie, które stosuje się w odniesieniu do wszelkich prac stomatologicznych

Stomatologia estetyczna to pojęcie, które stosuje się w odniesieniu do wszelkich prac stomatologicznych, które poprawiają wygląd (ewentualnie funkcje) zębów, dziąseł lub zgryzu pacjenta. Stomatologia estetyczna łączy metody leczenia różnych dziedzin stomatologii, aby osiągnąć piękny, idealny uśmiech. Białe, zdrowe zęby to wizytówka każdego z nas. Dodaje nam pewności siebie, zwiększa samoocenę, pomaga w życiu prywatnym i zawodowym.

Pierwsza wizyta to wywiad z pacjentem, dokładna analiza jego potrzeb oraz ocena stanu uzębienia. Konieczne jest też wykonanie zdjęcia pantomograficznego lub tomografii komputerowej (czyli zdjęcia 3D) w celu pełnej i prawidłowej diagnostyki. Do tego służy nam bardzo nowoczesny aparat pantomograficzny Sirona Orthophos S 3D.

Kolejny krok do pięknego uśmiechu to zabieg higienizacji, czyli dokładne i profesjonalne czyszczenie zębów. Zabieg ten pozwala pozbyć się zbędnych bakterii z jamy ustnej, poprawić kondycję dziąseł oraz rozjaśnić o kilka tonów kolor zębów. Na zabieg higienizacji składa się:

  • scaling, czyli usunięcie złogów kamienia nazębnego
  • piaskowanie, czyli usunięcie osadu i mikrocząsteczek kamienia
  • polishing, czyli polerownie powierzchni zębów
  • fluoryzacja, czyli wzmocnienie struktury zębów

Wybielanie zębów w gabinecie najnowszą lampą BEYOND POLUS ADVANCED i żelem Beyond. Jest to zabieg bezpieczny dla szkliwa. Technologia ultradźwiękowa w połączeniu z LightBridge jest to miks kilku poziomów energii świetlnej/cieplnej i ultradźwięków dla uzyskania najlepszych efektów. System BEYOND POLUS ADVANCED to najbardziej znany i rozpoznawalny na całym świecie sposób wybielania zębów. Od ponad 10 lat jesteśmy jedyną kliniką dysponującą tym systemem wybielania.

Wybielanie zębów metodą nakładkową, czyli tzw.wybielanie domowe. Stosujemy dwa nowoczesne systemy wybielania:

  • system OPALESCENCE
  • system CAVEX – BITE & WHITE

W obu metodach stosowane są specjalne, indywidualnie wykonane nakładki na zęby łuku górnego i dolnego.

Wybielanie zębów martwych, czyli po leczeniu endodontycznym. Procedurę tę możemy wykonać z użyciem lampy BEYOND POLUS ADVANCED i specjalnego programu do wybielania martwych zębów. Drugi sposób to wybielanie wewnętrzne preparatem OPALESCENCE ENDO

ICON – usuwanie przebarwień, odwapnień, infiltracja próchnicy we wczesnym stadium bez usuwania tkanek zęba. Całkowicie bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna metoda leczenia niewielkich ubytków próchnicowych.

Korekta kształtu zębów metodą bezpośrednią z użyciem genialnego materiału ENAMEL z opatentowaną technologią. Materiał ten idealnie imituje naturalne tkanki zęba – szkliwo i zębinę.

Drugi sposób to znany na całym świecie system licówek PROVENEER.

Dzięki tym metodom możemy zmienić kształt i kolor koron zębów, pozbyć się przebarwień, zamknąć przestrzenie między zębami, tzw. diastemy i tremy.

Korekta kształtu zębów metodą pośrednią przy użyciu licówek i koron pełnoceramicznych

Rekonstrukcje rozległych ubytków w zębach uzupełnieniami typu INLAY i ONLAY

Uzupełnianie braków zębowych przy pomocy implantów i mostów.