Unia Europejska

Stomatologia zachowawcza

Ma na celu utrzymanie zdrowych zębów i dziąseł oraz zapobieganie tworzenia się ubytków próchnicowych

Ma na celu utrzymanie zdrowych zębów i dziąseł oraz zapobieganie tworzenia się ubytków próchnicowych, chorób dziąseł i całej jamy ustnej.

Prawidłowa diagnoza to prawidłowe leczenie.

W tym celu pracujemy według schematu – pierwsza wizyta jest to wizyta konsultacyjna w celu określenia indywidualnych potrzeb pacjenta. Na pierwszą wizytę: wywiad z pacjentem, wstępne badanie Stomatologiczne oraz badanie jamy ustnej z użyciem kamery wewnątrzustnej.

Pokazanie obrazu jamy ustnej w dużym powiększeniu pozwala nam wychwycić ubytki, odwapnienia itp, które mogły zostać przeoczone w poprzednim badaniu. następnie wykonane jest zdjęcie pantomograficzne i jego analiza. Jeśli podczas badania wstępnego zauważone zostają złogi kamienia nazębnego i osad to pacjent kierowany jest na zabieg higienizacji jamy ustnej. Na zabieg higienizacji składa się skaling, piaskowanie polishing i fluoryzacja. Dopiero gdy pacjent ma czyste zęby wykonywane jest właściwe badanie jamy ustnej i przedstawiany jest plan leczenia zachowawczego.

  • Wygodę podczas badania i  zabiegów stomatologii zachowawczej zapewniają komfortowe fotele amerykańskiej firmy A-DEC.
  • Bezbolesność zabiegów gwarantują znieczulenia podawane wprawną ręką lekarza przy użyciu karpuli lub najnowocześniejszego systemu znieczulenia sterowanego komputerowo –  QUICKSLEEPER 5.
  • Dla osób bardziej wrażliwych możemy zaproponować przeprowadzenie leczenia przy użyciu gazu rozweselającego (sedacja wziewna) – MASTERFLUX PUS TECNO-GAZ
  • Piękne, anatomiczne rekonstrukcje zębów wykonujemy z materiałów najwyższej jakości, wysoko zaawansowanych technologii.
  • ICON – system infiltracji próchnicy, czyli najmniej inwazyjny sposób na leczenie wczesnych stadiów ubytków próchnicowych.
  • Zdjęcia pantomograficzne wykonujemy najnowocześniejszym aparatem z tomografia komputerowa marki Sirona.

Cyfrowe zdjęcia rentgenowskie to jedna z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii dentystycznych, pozwalająca uzyskać wysokiej jakości obrazy zębów, które użytkownik może natychmiast zobaczyć na monitorze LCD. Dostarcza informacji diagnostycznych, aby zapewnić, że potencjalne problemy zostaną wychwycone w ich najwcześniejszym etapie.

Dzięki prawidłowej higienie jamy ustnej można znacznie zmniejszyć ryzyko wtórnych problemów spowodowanych złym zdrowiem jamy ustnej.

Aby utrzymać optymalny stan zdrowia jamy ustnej zaleca wizyty u dentysty w regularnych odstępach czasu ustalanych przez dentystę – ma to na celu zapewnienie, że zęby są czyste, mocne i białe.